Kalendář

<< únor 2018 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Mistrovká utkání:

So 24.2.2018 (MŽ) Vimperk - Domažlice 10:45 (ZS Sušice)

So 24.2.2018 (SŽ) Sušice - Domažlice 12:45

So 24.2.2018 (DO) K.Vary B - Domažlice 15:10 (Bus, odjezd ve 12:00 hod. od ZS)

Ne 25.2.2018 (3.tř.) v Domažlicích (10:30 DO-RO, 11:30 RO-KT, 12:30 DO-KT)

Ne 25.2.2018 ("B") Příkosice - Domažlice B  15:00 (ZS Rokycany)

Ne 25.2.2018 (DO) Domažlice - Plzeň B 17:00

 

Více »

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

 Mediální partner

 

 

 

Desatero pro rodiče          

1. Nezasahovat do činnosti trenéra při tréninku a utkání. Problémy řešit mezi čtyřma očima s trenérem nebo vedoucím mužstva

2. Nevynucovat si zařazení svého syna (dcery) do sestavy

3. Nepostávat u mantinelu – volat k sobě děti a radit jim, jak mají hrát

4. Nevstupovat do prostoru střídaček během zápasu

5. Nevstupovat do šaten s výjimkou kontroly výzbroje a výstroje

6. Nekouřit na ZS

7. Nepokřikovat na rozhodčí

8. Nenosit hokejistům starším 10 let výstroj

9. Nenarušovat tréninky a zápasy odjezdem na chaty, chalupy či jiným způsobem omezovat docházku dětí

10. Nezapomínat na pravidelnou kontrolu výzbroje (ribana, bruslí, dresu,...) svého syna (dcery)

 Desatero správného hokejisty

1. Jsme jeden tým, který musí táhnout za jeden provaz – jeden za všechny, všichni za jednoho

2. Plnit pokyny trenéra během tréninků i zápasů

3. Odvádět maximální výkony při trénincích i zápasech

4. Neposmívat se a nenadávat spoluhráči, kterému se něco nepovede

5. Být dochvilný, dodržovat termíny srazů před zápasy a tréninky

6. Účastnit se tréninků v maximální možné míře. Včas se omluvit trenérovi nebo vedoucímu mužstva, pokud se nebudu moci zúčastnit zápasu

7. Na ledě i mimo něj bránit a chránit spoluhráče

8. Dodržovat životosprávu – hlavně dostatek spánku před zápasem

9. Vytvářet příjemnou a vítěznou atmosféru v týmu

10.Dodržovat hygienu – osprchovat se po každém tréninku a zápase 


MENU

O klubu

Klub ledního hokeje HC Domažlice, byl založen v roce 2008 a společně s otevřením Zimního stadionu v Domažlicích byl zahájen nábor mladých adeptů hokeje.

Klub se chce především zaměřit na výchovu mladých hráčů ledního hokeje a chce v Domažlicích vytvořit dobré podmínky pro rozvoj mládežnického hokeje.

Na podzim roku 2008 se sešlo 70 chlapců a dívek, které byly zařazeny podle věku do týmů základny a dále první až třetí třídy.

V sezoně 2009-2010 má náš klub již čtyři týmy přihlášené do žákovských soutěží. Týmy první a druhé třídy budou hrát  krajskou soutěž Karlovarského a Plzeňského kraje formou turnajů v minihokeji. Týmy  třetí a čtvrté třídy odehrají  krajskou soutěž Karlovarského a Plzeňského kraje. Třetí třídy v minihokeji a čtvrtá třída již ve "velkém hokeji".

V  další sezoně 2010-2011 se již v dosavadních  soutěžích navíc objevili tým mladších žáků. Proběhl další nábor a klub k září 2010 čítá již stovku mladých hokejistů ve věku 5 až 12 let. U všech týmů působí 12 kvalifikovaných trenérů. V roce 2011 jsme také úspěšně uspořádali turnaje pro všechny věkové kategorie od 1. třídy až po 4. třídu.

V sezoně 2011-2012 měl náš klub v soutežích  týmy 1. třídy, 2. třídy, 3. třídy, 4. třídy, mladších a starších žáků. V této sezóně získali dva trenéři vyšší trenérskou licenci sk. "B" (P.Voldán, M.Volfík). 

V sezóně 2012/2013 se našemu klubu dařilo držet v soutěžích všechny předchozí týmy a ve spolupráci s oddílem HC Klatovy se náš klub dohodl na ročním hostování několika našich hráčů za dorost HC Klatovy. V rámci zdokonalování a zvyšování trenérské úrovně došlo k navýšení trenérské licence "B" u dalších dvou trenérů (T.Varga, J.Pavlásek).

V sezóně 2013/2014 bylo do soutěží přihlášeno šest týmů tj. 2., 3., 4.tř., mladší žáci, starší žáci a mladší dorost. Během této sezóny došlo k navýšení trenérské licence "B" pouze u jednoho trenéra (R.Šeba). Vzhledem k navýšení počtu týmů a nedostatku renomovaných trenérů pracujících na dobrovolné bázi, museli někteří trenéři působit u dvou týmů souběžně, aby bylo zajištěno pokrytí všech kategorií. V této sezóně byl poměrně úspěšný nábor nových hráčů do přípravky, jejichž počet byl 36. V této sezóně působilo v klubu 11 trenérů + 4 asistenti.

V sezóně 2014/2015 bylo do soutěží příhlášeno pouze pět týmů tj. 3., 4.tř., mladší žáci, starší žáci, mladší dorost. Druhá třída nebyla otevřena z důvodu nízkého počtu hráčů. Několik hráčů kteří skončili v mladším dorostu se již zapojilo mezi dospělými za HC Lions Kdyně hrající krajskou soutěž sk.B. Během prázdninového období byl proveden převod z občanského sdružení na zapsaný spolek dle zákona.

V sezóně 2015/2016 bylo do soutěží přihlášeno 5 týmů (MDO, SŽ, MŽ, 4.tř., 2.tř.). Klub do nové sezóny vstoupil s novým vedením a zcela novou filozofií ve spolupráci s hokejovou školou LZ Brain Game HS. Do nové sezóny se vstupovalo s novými prvky a to jak ve způsobu přípravy hráčů, tak i ve vedení tréninkových jednotek. Nově začali v klubu působit na pozici šéftrenéra Lukáš Zdrha a jeho asistent Václav Polívka. S příchodem těchto trenérů došlo k přenastavení pravidel. Byl kladen větší důraz na dodržování disciplíny a podporován nový přístup ke změně postojů hráčů v myšlení při hře. Tréninkové jednotky byly zaměřovány na rozvoj potenciálu každého hráče prostřednictvím nových programů s využitím zábavy. 

V sezóně 2016/2017 klub uspěl ve výběrovém řízení v rámci projektu ČSLH "Trenér do malých klubů" a získal podporu ze strany ČSLH pro trenéra, který je v pracovněprávním vztahu s ČSLH. Tímto trenérem byl ustanoven Mgr. Václav Polívka (tr.lic. B). S tímto projektem souvisí celá řada povinností, které jsou s touto náročnou funkcí spojeny. Jde však o další posun klubu směrem vpřed. Tento projekt je dozorován po dobu jednoho roku a vyžaduje plnění stanovených požadavků kladených ČSLH. Po roce dochází k vyhodnocení činnosti klubu a porovnání plnění předepsaných požadavků. V případě zjištěných nedostatků bude klub pro další období vyškrtnut z projektu. V opačném případě lze setrvání v projektu prodloužit na další období. Dochází k nastavení smluvních vztahů mezi jednotlivými trenéry a klubem na bázi pracovně právního vztahu. Do nové sezóny bylo přihlášeno 6 družstev + nová kategorie muži (ml.dorost, st.žáci, ml. žáci, 4.tř., 3. tř., 2.tř.). Během prázdnin se podařilo provést transformaci a otevřít novou kategorii v našem klubu jímž je "A" tým mužů HC Domažlice, který si svou premiéru v krajské soutěži mužů ve sk. B odehrál na domácím ledě dne 17.9.2016. Tuto krajskou soutěž v této sezóně i vyhrál.

V nové sezóně 2017/2018 klub představí nové logo a nové dresy. Pro nedostatek hráčů staršího dorostu se tito hráči pro letošní sezónu sloučí s některými bývalími (staršími) hráči "A" týmu a budou hrát krajskou soutěž mužů sk. C pod názvem HC Domažlice "B". Po 3 letech učinkování v krajské soutěži a krajské lize bude družstvo mladšího dorostu nově nastupovat v Eliod - Regionální lize, což je v tomto ročníku druhá nejvyšší soutěž po extralize. Rovněž A-tým nastoupí jako nováček do nejvyšší krajské soutěže - krajské ligy mužů Plzeňského kraje.