16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Novinky:

v "dokumentech ke stažení" naleznete nový formulář (Žádost o posouzení zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu) pro hráče ledního hokeje, bez něhož nelze hrát soutěž. Od nové sezóny 2018/2019 musí mít všichni hráči od 3.tříd až po juniory sportovní lékařskou prohlídku se zátěžovým testem s EKG. Sportovní lékařské prohlídky se zátěžovým testem jsou pouze na objednávku a to nejblíže v Plzni nebo Rokycanech. Cena se pohybuje cca 400,- Kč. Nezapomeňte si vzít sebou již vytištěný formulář! Termín dodání nejpozději do 3.9.2018 hlavním trenérům jednotlivých kategorií.

Více »

A tým poprvé prohrál, z mladších kategorií vítězně pouze mladší žáci a čtvrtá třída

A tým 9.12.   HC Domažlice – TJ Apollo Kaznějov 5:7

A tým poprvé prohrál v základní hrací době. Proti Kaznějovu nenastoupili domácí hráči v plné sestavě, přesto se výhra očekávala. Domácí se celý zápas střelecky trápili, v utkání dali pět tyček. Už jen vypracování šancí dalo obrovskou námahu, neboť Kaznějov přehušťoval předbrankový prostor a dostával puky ze třetiny jednoduchým způsobem, často až na zakázané uvolnění. A prosazoval se téměř z každé šance. K utkání se vyjádřil Ondřej Polívka: „Bylo to špatný. O výsledku rozhodla naše vlastní nepřipravenost, nedisciplinovanost. K utkání jsme nepřistoupili, tak jak bychom měli. K porážce přispěla také neochota pracovat týmově, a navíc chybělo i pár lidí, kteří normálně nastupují.“ Nicméně Ondřej našel na prohře i pozitivum. „Je možná i dobře, že jsme prohráli. Spadli jsme zpátky na zem. Musíme zase začít hrát pořádný poctivý disciplinovaný hokej, který umíme.“

Sestava: Novák – Polívka O., Kulhánek “A“, Muchka, Blumentrit, Prachař, Faschingbauer “C“, Baxa, Horejš M., Kučera, Polata, Sequens, Sekerák “A“, Škarka.

Branky a nahrávky: 4. Faschingbauer, 9. Kulhánek (Sequens, Škarka), 39. Polata (Baxa, Kučera), 49. Polívka O. (Faschingbauer), 56. Prachař (Baxa).

Další utkání: 16.12. od 17:00 v Nejdku

B tým 10.12.            HC Domažlice – HC Holýšov B 2:2

S remízou se museli spokojit hráči B týmu. K utkání se vyjádřil Ondřej Blažek: „Byl to takový gentlemanský hokej. Moc se nevylučovalo. My byli na trestné lavici pouze jednou za utkání, a to ještě za naprosto zbytečný faul. Jinak hokej podle mě nebyl na příliš dobré úrovni, spíš to byla taková tragédie. Nebýt pár jedinců, kteří nás táhli, tak by byl zápas ztracený.“ Proti domácím nastoupil i bývalý hráč Domažlic Štěpán Bacík. „Před zápasem proběhlo pár hlášek, trochu hecování. Ale vše jen ze srandy. Kromě Štěpána jsem znal i zbytek týmu Holýšova. Vzájemně jsme se popichovali.“ Dodává Ondřej.

Další utkání: 17.12. od 15:00 v Rokycanech s Lipnicí

MD 9.12.                    HC Kobra Praha – HC Domažlice 4:7

První konfrontaci s nadstavbovou částí mají za sebou mladší dorostenci. Nutno říci, že premiéra se povedla i když výsledek tomu neodpovídá. K utkání se vyjádřil Štěpán Říha, který si v utkání připsal tři branky: „Myslím si, že jsme odehráli výborný zápas, dobře jsme dobruslovali soupeře a nepouštěli je příliš do šancí. Hlavně v obraně jsme hráli fakt dobře. Mě osobně se v zápase střelecky dařilo i když na pohled to nebyly příliš hezké góly, ale i ty se počítají a týmu pomohly. Dlouhou dobu jsme hráli hodně vyrovnaný hokej a v některých pasážích jsme možná i byli lepší, než soupeř. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 4:4 a vše bylo otevřené. Ve třetí třetině jsme se již střelecky neprosadili a náš brankář neměl bohužel svůj den. Ale to se v hokeji stává, důležité je abychom to hodili za hlavu. Hráli jsme tak, jak nejlépe umíme. Věříme, že se ještě můžeme zlepšovat. Tady v té nadstavbě už nás nečeká žádný lehký soupeř. Všechny týmy budou dobré. Hokej je, oproti základní části, mnohem svižnější a každá naše chyba může být hned potrestána. Musíme hrát stále organizovaně, dodržovat koučem naordinovaný systém a hlavně poctivě makat do obrany. Také proměňovat více šancí, už si jich tolik za zápas nevytvoříme, tak musíme být úspěšní v těch, které si vytvoříme. Jinak to v téhle soutěži nepůjde.“ Štěpán Říha dal v základní části 28 branek, to je 46 % všech vstřelených gólů týmu. Svou střeleckou potenci si přenesl i nadstavbové části, kde hned v prvním zápase dal tři góly ze čtyř. „Nad součtem nahrávek a branek moc nepřemýšlím. Prostě se snažím hrát nejlépe, jak umím a pak ty body přicházejí samy. Také je pro mě důležitá souhra s Vojtou Holomejem. Snažím se hrát jednodušší hokej, využívat své rychlosti. Moc nekličkovat a spíše hráče objíždět.“

Branky: 3x Říha, Holomoj

Další utkání: 16.12. od 10:45 v Poděbradech, 17.12. od 17:00 v Domažlicích s Karlovými Vary B

STŽ 9.12.      HC Domažlice – HC Strakonice 2:3

Další utkání: 17.12. od 15:00 ve Veselí nad Lužnicí

2.12.        HC Jindřichův Hradec – HC Domažlice 4:3

Do zápasu nastoupili mladší žáci plni odhodlání vrátit soupeřovi porážku ze září. Zápas byl vyrovnaný, naši kluci si vzali ponaučení z minula a hráli "čistě" bez trestů. Chyběla jim však přesnost při mnoha únicích, a navíc se kluci trápí při kombinaci. Soupeř se tak postupně dostal do vedení 3:0. Naši hokejisti si ale stále věřili a při nástupu do poslední třetiny si vzali k srdci slova trenéra a začali lépe a více kombinovat. A tak poslední třetinu opět vyhráli, ale na obrat výsledku už to nestačilo. Skóre se snažili dohnat v poslední minutě při hře bez brankáře, ale nepodařilo se jim to. Naši mladší žáci podali dobrý výkon, je vidět že herní úroveň a sebevědomí jim stoupá. Nyní už stačí jen myslet více jako tým, kombinovat a přijdou i lepší výsledky v zápasech.

Branky: Hlavsa, Kabourek, Sokol

9.12.               HC Domažlice – HC Strakonice 4:2

Utkání se zpočátku vyvíjelo ve prospěch soupeře. Strakonickým se do poloviny utkání podařilo vsítit 2 góly, zatímco domácím žádný. Naši kluci však neztráceli naději a bojovali. Na soupeře si věřili, a tak do šatny mezi druhou a třetí třetinou odcházeli již za stavu 2:2. Zkoncentrovali se, dávali si více přihrávek a v poslední části utkání výsledek otočili na 3:2 ve svůj prospěch. V závěrečné minutě při soupeřově power-play zvýšili ještě gólem do prázdné klece na konečných 4:2. Nyní naši mladší žáci musí zopakovat zodpovědný výkon proti soupeři z Veselí a vrátit mu ostudnou prohru 0:19 z počátku sezóny.

Branky: 2x Kabourek, Mayah, Sokol

Další utkání: 17.12. od 13:00 ve Veselí nad Lužnicí

4. třída 10.12.

Kluci na domácím turnaji podali poměrně slušné výkony. Přesto se pouze týmu A podařilo vyhrát proti Wolves Plzeň. B týmu se vyhrát nepodařilo.

3. třída 9.12.

Kluci v sobotu odehráli domácí turnaj. I přes domácí prostředí se klukům vyhrát nepodařilo, na soupeře nestačili.