14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mladší žáci HC Domažlice – HC Beroun 4:7 (1:4, 1:2,2:1)

V sobotu 18.10. přivítali domažlické pumy na domácím ledě tým HC Medvědi Beroun. Od

úvodního buly domažličtí sevřeli soupeře v jejich obraném pásmu a tlak vyústil ve vedoucí gól po

krásné střele pod horní tyčku Vojty Holomoje. V zápětí po individuální akci Tomáše Jelínka, který

se dostal sám před brankáře hostů, mohlo být skóre 2:0, ale bekhendová střela mezi betóny

neprošla. Domácí tým byl při chuti a předváděli útočný hokej. V 6.minutě se do brejku dostal

Beroun a domácí zastavili šanci hostů pouze za cenu 2 minut za podražení. V přesilové hře

berounští dokázali vyrovnat na 1:1. Poté se hra vyrovnala a byl vidět oboustranně útočně laděný

hokej. V 11. minutě se do samostatného úniku dostali hosté a bylo 1:2. Od tohoto momentu

přestala fungovat domácí obrana a po stejných chybách obrany už 1:4. Trenéři týmu HC

Domažlice si vzali time out a reagovali stažením na dvě formace. Pak si domácí opět vytvořili

šance, které se nepodařilo proměnit.

Hned v úvodu druhé třetiny šly pumy za sekání a vzápětí za hrubost do tří! Hosté se usadili v

obraném pásmu domažlických, ty ale obětavě bránili a dokonce se dostali do brejkové šance,

bohužel neproměnili. Hned co se domažličtí kluci ubránili přesilové hře 5 na 3 se vrhli do útoku a

přišlo opět nedorozumění v obraně a hosté po brejku zvýšili už na 1:5. Trenéři si vzali druhý

oddechový čas. V polovině zápasu po rychlém brejku hostů bylo už skóre 1:6 a vypadalo to na

debakl. V 32.minutě přišla přesilovka domácích, v které si kluci vytvořili místy až drtivý tlak, ale

Jiří Varta sám před bránou berounských medvědů netrefil. David Hruška ve stejné situaci nad a ani

dorážka Vojty Holomoje neprošla. Domácím se přece jen po rozebrání obrany hostů podařilo snížit

gólem Vojty Holomoje na 2:6. V závěru druhé třetiny vstoupili domácí aktivně. Ve 44. minutě se

do samostatného úniku dostal domažlický Jakub Toupal, který byl v zakončení podražen a bylo

nařízeno trestné střílení. Kuba krásnou bekhendovou kličkou proměnil a snížil na 3:6. Domácí se

snažili stav zvrátit, ale marně dobývalo soupeřovu branku. V 53. minutě navíc hosté hráli opět

přesilovou hru. V ní, ale pumy dobře bránily a soupeře pustily k jediné střele, kterou zlikvidoval

domácí gólman. Čas tak rychle utíkal. V 58. minutě třetím gólem Vojty Holomoje snížili

domažličtí kluci na 4:6 a bojovali až do konce. 15 vteřin před koncem se podařilo týmu HC

Medvědi Beroun ještě upravit na konečných 4:7.

Góly: Holomoj 3x, Toupal

Sestava: Červený, Holomoj, Hůrka, Hruška, Jelínek, Kaufner, Kazda, Kobes, Smazal, Štarman,