21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

mladší žáci: HC Plzeň 1929 – HC Domažlice 24:5 (8:4, 9:0, 7:1)

Vítěznou šňůru přetrhli mladším žákům HC Domažlice „indiáni“.

V sobotu 11.10. odehráli další mistrovské utkání mladší žáci HC Domažlice v malé hale zimního

stadionu ČEZ Areny proti domácím „indiánům“ .

Do tohoto utkání vlivem nemoci nenastoupil tým v plné síle. Role brankáře se zhostil obránce

Samuel Wendl, který i přes vysoký počet inkasovaných branek odvedl slušný výkon.

První třetina začala velice vyrovnaně, hra se přelévala na obě strany a oba týmy si vytvářeli šance.

Otevřít skóre se podařilo již v 5. minutě domácím. Následně v rozmezí tří minut slepenými góly

zvýšili na 4:0. Za domažlický tým se v 8.minutě prosadil střelou pod horní tyčku Matěj Kazda a

začaly brankové hody. Útočná a bojovná hra obou týmů se musela líbit. Skóre po první třetině se

zastavilo na 8:4, což byla šance zahrát ještě dobrý výsledek.

Do druhé třetiny vlétli domažličtí mladší žáci s nasazením, ale bohužel pro ně zkončila neúspěšně.

Domažlicím se podařilo pouze nastřelit dvě tyče při přesilové hře, při které si vytvořili drtivý tlak v

útočném pásmu. Indiánům se v této třetině podařilo nastřílet 9 gólů a tím prakticky rozhodnout

zápas.

Ve třetí třetině domažlické pumy stále bojovaly, ale do branky plzeňské škodovky padl pouze

jediný gól ve 48.minutě. Domácí už tak vysoké skóre dokázali upravit na konečných 24:5.

I přes vysokou prohru odjížděli kluci s dobrým pocitem a se vztyčenou hlavou.

Góly: Kazda, Červený 2x, Holomoj, Hůrka

Sestava: Wendl – Červený, Holomoj, Hůrka, Hruška, Jelínek, Kaufner, Kazda, Smazal, Štarman,