21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

SO 13.09.2014 HC Domažlice - SK Domeček-HC Lužnice (St.žáci)

HC Domažlice - HC Lužnice 3:3 (0:0; 0:1; 3:2)

od úvodního hvizdu byla na hráčích obou týmů patrná počáteční nervozita z prvního mistrovského utkání, která se v průběhu prvních minut zcela vytratila. Oba týmy hrály vyrovnanou partii a šance si vytvářela obě družstva. V první třetině byli hosté o zlomek aktivnější. Zejména v kombinaci přihrávek. Střely na branku DO/LU 12/8. Vyloučení 2/2 bez využití.

Ve druhé třetině hosté začali aktivněji a domácí museli více bránit. Šance si dokázali vytvořit všechny formace, ale brankáři byli pozorní. Skóre se měnilo až ve 31. min., když hostující V.Slabý zpozabranky přihrával nedůrazně pokrytému V. Mácovi a ten na třetí pokus dorazil svůj blafák do branky domácích 0:1. Od té doby domácí přidali na důraznosti a zvýšili herní aktivitu. Během několika minut se dostali do pěti stoprocentních šancí (2xŘíha Š., Sedláček P., Skrejval M., Blažek Š.), které nedokázali proměnit díky výborným zákrokům lužnického brankáře T.Kobery. Střely na branku DO/LU 15:5. Vyloučení 1/0 bez využití.

V závěrečné třetině se situace výrazně změnila a domácí měli po většinu výraznou převahu. Ve 45. min. našlápl po pravém křídle J. Brož., kterému uvolnil prostor zablokováním protihráče M. Blažek, a sám se řítil na branku. Forhendovým blafákem objel brankáře a srovnal na 1:1. Domácí se i nadále tlačili do soupeřovy branky, ale stále se jim nedařilo v koncovce. V 50. min. přišla chyba v rozehrávce, kterou zachytil hostující V. Slabý před brankou, sice těsně atakován domácím obráncem, a dokázal vystřelit a střelou k tyči zvýšil na 2:1 pro hosty. Domácí to nezabalili a opět začali s náporem, který přinesl zasloužené vyrovnání v 53. min., když střelu M. Klementa od modré čáry dorážel M. Skrejval. Stav byl 2:2. V 54. min. ujel středem hřiště domácí Š. Říha, ale jeho střela mířila pouze do tyče. V 56. min. se domácí přeci jen dočkali branky, kdy po levém křídle si najel na osu hřiště v plné rychlosti Š. Říha, dostal přesnou přihrávku do jízdy od M. Klementa a sám proti brankáři zvýšil na 3:2 pro domácí. Ve zbývajícím čase 36 vteřin před koncem utkání si hosté vzali oddechový čas, na led poslali to nejsilnější co měli a hráli powerplay. Domácí sice vyhráli vhazování, ale obránce na místo střely do odkryté branky soupeře si to namířil s kotoučem do obranného pásma k vlastní brance, kde mu jej odebral lužnický nejlepší hráč V. Slabý a vystřelil na branku. Brankář střelu napoprvé vyrazil, ale kotouč brankáři spadl na led pod betony, dojíždějící střelec pohotově skočil šipku a holí v leže píchl do kotouče, který ležel těsně mezi betony brankáře a prošťouchl jej do branky. Na časomíře zbývaly pouhé 3 vteřiny do konce utkání! Nezbývalo než sklopit hlavy a přijmout verdikt rozhodčích o stavu 3:3. Střely na branku DO/LU 10/5, bez vyloučení.

Nutno říci, že oba soupeři předvedli velmi solidní výkon. Domácí sice bojovali, ale vlastními chybami se připravili o cenné vítězství, které jim uteklo jen o vlásek. Přesto trenéři zápas hodnotí pozitivně. Bylo to první mistrovské utkání s kvalitním soupeřem. Domácí se i přes nepříznivý vývoj utkání semkli a snažili se bojovat. Tým si dokázal vytvořit dostatek příležitostí ke skórování, ale trápil se v koncovce. Na každou branku se domažlický tým příliš nadřel. Zatímco soupeři postačilo využít individuálních chyb a dokázal jich využít. Do dalšího zápasu se musíme vyvarovat zbytečných a nesmyslných chyb. V konečném důsledku lze říci, že remíza byla spravedlivá.

Utkání řídili rozhodčí: Z. Krásnický, P. Raška, R. Duršpek