21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

HC Domažlice - HC Strakonice-B ml. žáci (So 9.11.2013)

HC Domažlice - HC Strakonice B  5:4  (2:1, 2:1, 1:2)     mladší žáci

V sobotu 9.11.2013 sehráli domažličtí mladší žáci další mistrovskému utkání na domácím ledě proti B týmu ze Strakonic.

V úvodní třetině se hrálo poměrně vyrovnaně. Hosté přijeli posíleni o několik hráčů z A-týmu a bylo to na jejich hře znát. Hosté se vrhli do zápasu a již v 9 vteřině skórovali. Domácí nechali hráče projet z bule, tomu se podařilo přihrát křídlu a ten velmi slabou střelou do středu branky překonal ještě nesoustředěného brankáře, který svou lapačkou zcela minul kotouč 0:1. Domácí se chvíli nemohly z tohoto úvodu vzpamatovat, ale postupně se dostávali do vyššího tempa a vytvořili si mírnou herní převahu. Skórovat se jim podařilo až v 10. min., když po pravém křídle unikl domácí M. De Sousa a střelou nad vyrážečku srovnal na 1:1. Ve 14. min. hosté opět vyzkoušeli domácího brankáře a zazvonilo břevno domácí branky. V 17. min. se po křídle prodral Š. Červený a nahrál volně najíždějícímu M. De Sousovi, který opět střelou nad vyrážečku zvýšil na 2:1. V závěru hráli hosté přesilovou hru avšak bez využití.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí v oslabení. V zápětí přišlo další vyloučení a domácí hráli ve třech proti pěti. Hosté však tuto výhodu nedokázali využít. Naopak domácí v oslabení zachytili rozehrávku, ujeli a kombinační akci zakončoval Š. Říha po přihrávce M. De Sousy 3:1. Ve 33. min. Š. Říha vysunul rozjetého Nguyena Duce (Honzíka) a ten sám proti brankáři V. Horejšovi nezaváhal 4:1. Ve 35. min. přišel opět velice sporný moment, kdy domácí brankář přikryl nahozený kotouč svou lapačkou, avšak dojíždějící hostující hráč svým přílišným důrazem prošťouchl domácímu brankáři lapačku a bylo to 4:2.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí hráči aktivně, ale jejich střelba postrádala přesnost.  Ve 45. min. trefil L. Decker pouze tyč. Ve 46. min. jej napodobil V. Holomoj, který trefil rovněž pouze tyč. Ve 48. min. přišla hrozba v podobě vlastní branky. Nastřelený kotouč na branku domácí hráč nesmyslně tečoval ve vzduchu a nasměroval jej do vlastní branky 4:3. V téže minutě domácí Š. Červený netrefil odkrytou branku a nastřelil pouze tyč. Ve 49. min. hráli hosté přesilovou hru, ale bez využití. V 52. min. přišla další nepříjemná situace pro domácí tým, když hostující hráč přihrával z rohu kluziště před branku a přijíždějící domácí hráč ve snaze blokovat hráče si nešťastně srazil kotouč do vlastní branky 4:4. Domácí se začali obávat o výsledek a přidali na výkonnosti. V 55. min. domácí rozebrali obranu hostů a De Sousovu přihrávku zavěsil pod víko V. Holomoj. Domácí vedli 5:4. V 56. min. L. Decker dvakrát těsně minul poloodkrytou branku hostí. V samém závěru hráli domácí opět v oslabení a hosté využili příležitosti a hráli powerplay 6 na 4. V tomto se již nic nezměnilo. Domácí si zbytečně zkomplikovali závěr zápasu především díky dvěma vlastním brankám a celou řadou neproměněných stoprocentních šancí. Naštěstí dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce.

Střely na branku DO/STR   38/26. Přesilové hry: 3/7,  využití 0/0, v oslabení  1/0.