13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Novinky:

Rozpisy zápasů všech kategorií již na Hosys.cz nebo v levém menu v sekci "Mládežnická družstva" pod jednotlivými kategoriemi.

Více »

4.tř. St 13.3.2013 HC Domažlice - DDM Rokycany

Ve středu 13.3.2013 předehrávali  hráči 4. tř. HC Domažlice poslední mistrovské utkání s DDM Rokycany. Zápas zkončil remízou 3:3.

HC Domažlice  - DDM Rokycany   3:3 (0:0; 3:1; 0:2)

Sestava:

Varga Z. – Mašek F., Štarman O., Sekerák D., Fiala M. – Herlík L., Říha Š., Nguyen D. - Decker L.,Holomoj V., Janů J. - Červený Š., Hruška D., Haas M.

Branky:

za domácí: Říha (as. Herlík), Decker (SN), Janů (as.Říha)

Za hosty: Koukolík A., vlastní, Koukolík (as. Pešek O.)

Nájezdy:    DO/RO   1/1    využití 1/0

Střely na branku:      DO/RO     29/21

V úvodní třetině byli domácí opticky lepším týmem, ale nedařilo se jim v koncovce. Hosté vyráželi do občasných protiútoků a domácí branku ohrožovali střelbou ze střední vzdálenosti. S těmito střelami si však domácí brankář poradil. Oba týmy hráli s nasazením a v obranné činnosti se dařilo oběma týmům.

Ve druhé třetině domácí tým zvýšil aktivitu a v 18. min. se domácí radovali, když po pravém křídle se prodral před branku Říha a obstřelil rokycanského brankáře D. Černého 1:0. V téže minutě byl podražen ujíždějící domažlický L. Decker a svou výhodu nájezdu využil dobře provedeným blafákem 2:0. Domácí byli při chuti a stále více ohrožovali branku. V 19. a 21. min. nastřelil domácí Říha dvakrát tyč. Ve 22. naservíroval domácí L. Herlík přesnou přihrávku na Nguyena D. (Honzíka), ale jeho střelu brankář se štěstím vyrazil. Ve 24. min. se mohl prosadit domažlický V. Holomoj, jeho střela však mířila těsně vedle levé tyče. Hosté v této části hry hrozili převážně z rychlých protiútoků, které se domácí obrana snažila likvidovat již ve středním pásmu. Ve 26. min. domácí uzavřeli svého soupeře do třetiny, podařilo se jim vyšachovat obranu a na konci pohledné akce zakončoval střelou z první k bližší tyči  J. Janů 3:0. V samotném závěru druhé třetiny tj. 25 vteřin před koncem domácí podcenili útok hostů a odraženou střelu od masky brankáře do domácího hráče ze skrumáže dorazil hostující A. Matoušek.

Do závěrečné třetiny sice domácí vstoupili tlakem, ale z toho byly pouze nastřelené tyče Š. Říhou a V. Holomojem. Domácí neproměnili vyložené šance a naopak hosté neočekávaně udeřili. Nejprve rokycanští nahodili kotouč do obranného pásma do rohu kluziště a domácí hráč ve snaze odehrát kotouč svému spoluhráči před dojíždějícím protihráčem překvapil vlastního brankáře, když vystřelil tak nešťastně, že kotouč mu sjel z hole a mířil do brusle a následně se odrazil do branky 3:2. Domácí jako by byly z této branky opařeni. Přestávali hrát a jakoby se začali strachovat o výsledek. Hosté tohoto výpadku dokonale využili ve 39. min., kdy po zcela zbytečné chybě domácího hráče, který chtěl z rohu odehrát kotouč a při pádu mu sjel z hole a přihrávka směřovala přímo před branku na zcela osamoceného A. Koukolíka, který pohotově střelou z první mezi betony prostřelil domácího brankáře 3:3. Domácí se vrhli do útoku a ve snaze strhnou vítězství na svou stranu se tlačili do útočného pásma, kde ostřelovali hostujícího brankáře, ale ten jejich střelám statečně odolával. Ve 42. min. domácím zatrnulo, když byl zcela zbytečně ve středním pásmu hákován hostující hráč a bylo nařízeno trestné střílení. K radosti domácích se vyznamenal domácí brankář Z. Varga, který tento nájezd zlikvidoval svou vyrážečkou. V samém závěru byly o zlomek blíže k vítězství domácí, ale při obstřelování hostující branky se jim nepodařilo dorazit kotouč do polokryté branky.

Utkání skončilo remízou. Domácí prohospodařili tříbrankové vedení a nedokázali využít své největší šance. Naopak hosté se do poslední chvíle nevzdávali a vydřeli šťastnou remízu. Na pohled se jednalo o poměrně pohledné utkání s nasazením hráčů obou týmů. Hrálo se s minimálním přerušováním a s minimem faulů. Po skončení utkání si hráči vyzkoušeli trestná střílení a i ta skončila remízou 6:6.   :-)

Autor: T.Varga