7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

III. ročník Domažlické hvězdičky 2012 (Turnaj 1. a 2. tříd v minihokeji 7. dubna 2012)

1.  místo pro tým 1. i 2. Tříd HC Domažlice

Na závěr sezóny pořádal tým HC Domažlice již po třetí turnaj 1. a 2. tříd v minihokeji. V Sobotu se sjeli do Domažlic týmy HC Pardubice, HC Kladno, HC Karlovy Vary a HC Plzeň. Turnaj byl rozdělen do dvou na sobě nezávislých kategorií : 1. třída“ tj. děti navštěvující první třídu a mladší  a  2. třída tj. děti navštěvující druhou třídu a mladší. Hrálo se systémem ,, každý s každým“ součastně  a to 2x15min. ,,hrubého času“. Domažlice ukázali svou sílu a své přednosti a v turnaji s přehledem zvítězili na obou stranách.

Utkání 1. tříd:

HC Domažlice – HC Pardubice (16:8)

Zápas začal hned po vhazování gólovou šancí týmu Domažlic, ale hned se v brance ukázal skvělým zákrokem brankář Pardubic. Jelikož platí pravidlo „nedáš, dostaneš“ i v minihokeji, tak ihned z protiútoku domácí tým inkasoval a šel do vedení soupeř. Zhruba po třech minutách se však týmu povedlo vyrovnat. Za další dvě minuty však šel soupeř opět do vedení. Tentokrát však vyrovnávací branka přišla za necelou minutu. Do konce první půlky se již prosazoval gólově pouze tým Domažlic a první půlka tak skončila poměrem 8:2 ve prospěch Domažlic. V druhé půlce přidal tým Domažlic další tři góly na které dokázal soupeř odpovědět čtyřmi brankami po sobě. Domácí tým Domažlic však skvělým bruslením a bojovností přidal dalších pět gólů, Pardubice ke konci snížili dvěma brankami a celkové skóre zápasu skončilo poměrem 16:8 ve prospěch Domažlic.

GólyPluhař 2x, Mazanec 3x, Hůrka 6x, Toupal 4x, Cozl

HC Domažlice – HC Kladno (15:2)

Než nastoupil tým Domažlic k dalšímu utkání, tak měl dostatek času nabrat síly a pokusit se o další vítězství. Ve druhém utkání čekal tým Domažlic soupeř z Kladna. Na rozdíl od prvního zápasu se týmu Domažlic povedl začátek a byl to právě tým Domažlic který šel do vedení. Během 12 minut se povedlo týmu Domažlic proměnit sedm šancí. Tým Kladna se prosadil jedním gólem ke konci první půlky a skóre tak skončilo po první půlce poměrem 7:1 ve prospěch Domažlic. Hráči Domažlic po úspěšné první půlce „vlétli“ do druhé půlky ještě s větším nasazením, což se samozřejmě projevilo na hře, kdy soupeři nedali moc šancí, a když si soupeř již nějakou tu šanci vytvořil, tak „narazil“ na brankáře Domažlic. Ve druhé půlce přidali Domažlice dalších osm gólů, Kladno zaznamenalo pouze jeden úspěch a celkové skóre tak skončilo poměrem 15:2 ve prospěch Domažlic.

Góly: Toupal 6x, Hůrka 5x, Mazanec 4x

HC Domažlice – HC Karlovy Vary (15:3)

Po druhém zápase měl tým Domažlic přes dvě a půl hodiny přestávku. I přesto většina hráčů věnovala čas odpočinku hokeji. Tentokráte však s florbalovým míčkem na chodbě, takže do třetího zápasu vlétly Domažlické pumy opět jako pravé „šelmy“.  Opět to byl tým Domažlic, který byl více na puku a první půlka se nesla v tom samé duchu jako předchozí zápas s Kladnem. Domažlice vyhráli první půlku poměrem 7:1 kdy jedním gólem snižoval soupeř ke konci první půlky. Po krátké přestávce přidal tým Domažlic další gól po dvou minutách. Během minuty na tento gól odpověděl soupeř proměněnou šancí po závaru před brankou. Poté tým Domažlic přidal další čtyři góly, Vary snížili jedním gólem a do konce utkání se již gólově prosadili pouze Domažlice třemi brankami. Celkové skóre tak skončilo 15:3 ve prospěch Domažlic a již bylo jasné, že by mohlo být na tomto turnaji slušné umístění pro domácí tým Domažlic.

Góly: Mazanec 3x, Hájek, Hůrka 5x, Toupal 4x, Pluhař, Cozl

HC Domažlice – HC Plzeň (9:3)

V posledním zápase čekal tým Domažlic tým z Plzně. Hned od začátku utkání bylo jasné, že se jedná o nejtěžšího soupeře. Hráči Plzně výborně bruslili a nedávali tak tolik šancí v zakončení domácím hráčům Domažlic. Na první gól se čekalo také poměrně dlouho a byl to právě tým soupeře který využil šanci v sedmé minutě a šel tak do vedení. Dvě minuty na to se podařilo Domažlicím vyrovnat a poté ještě do konce první půlky přidat dva góly. První půlky tedy skončila poměrem 3:1 ve prospěch Domažlic. Po krátké přestávce se však opět ukázalo, jací jsou dobří bruslaři v týmu Domažlic, vybojovali několik šancí a během čtyř minut odskočili o další čtyři góly. Plzeň však i nadále bojovala snižoval jedním gólem v sedmé minutě druhé půlky. Bylo to opět však Domažlice, které na to dokázali také odpovědět dalším gólem. Do konce utkání se pak podařilo Plzni proměnit pouze jednu šanci a Domažlice také skórovali pouze jednou. Konečné skóre tak skončilo poměrem 9:3 pro tým Domažlic a nejmenší Domažličtí hokejisté tak mohli slavit první místo, jelikož během celého turnaje nenašli přemožitele. Oslava a děkovačka na ledě byl veliká a všichni se již těšili na vyhlášení.

Góly: Hůrka 2x, Toupal 7x

Sestava:

Brankář: Linhart Robert

Hráči: Hůrka Ondřej, Mazanec Aleš, Lenárd Tibor, Kadlec Jindřich, Fremuth Martin, Toupal Jakub, Hájek Ondřej, Pluhař Jakub, Cozl Adam, Petržíková Zuzana

Trenéři: Hájek Michal, Hůrka Jaroslav

Utkání 2. tříd:

HC Domažlice-HC Pardubice  1-1

Na úvod turnaje jsme se střetli s týmem Pardubic. Zápas ve slušném tempu ukázal, že na turnaji bude na co koukat. Parádní výkon pardubického brankáře Ševčíka nás připravil o výhru v prvním utkání, když nám vychytal „tutové“ šance. Pardubice ohrožovali naši branku jen ojedinělými útoky, ale i náš gólman Ondra Sloup předvedl dobré zákroky. Výtečným bruslením jsme dostávali Pardubice pod tlak a hra se tak odehrávala více na polovině pardubického týmu.

Góly: Šimon Červený

HC Domažlice- HC Kladno 6-4

Se soupeřem vedený trenérem a  bývalým hráčem Kladna  Radkem Gardoněm jsme se potkali na turnaji v Plzni, kde nás soupeř z Kladna porazil. Očekávali jsme vyrovnaný zápas, ale díky  třem rychlým gólům v úvodu jsme soupeře zaskočili.  V dalším průběhu utkání i hráči Kladna ukázali, že disponují dobře bruslícími hráči a zápas  v závěru kladeňáci  zdramatizovali. I tak jsme mohli na konci utkání slavit první výhru v turnaji.

Góly: Frček 3x, Wolf, Červený, Weber

HC Domažlice- HC Energie Karlovy Vary 11-1

V jednoznačném utkání si domažličtí druháci s chutí zastříleli a  tým Karlových Varů  porazili vysokým rozdílem. Soupeře jsme do vážnější akce nepustili a k vidění bylo i několik hezkých kombinačních akcí Domažlic.

Góly: Hruška 4x, Červený 2x, Frček 2x, Jelínek, Janů, Varta

HC Domažlice-HC Plzeň 1929 7-3

V utkání s Plzní šlo domažlickým hráčům o první místo a tak se do utkání rázně opřeli a na Plzeň doslova vlítli, plzeňští hráči často stíhali domažlické hráče jen za cenu faulů a tak utkání nabralo na dramatičnosti a obavy, aby naši hráči tvrdou hru Plzně přežili ve zdraví. V nervózním závěru, kdy Plzeň neunesla  prohru s Domažlicemi jsme si náskok  v zápasu uhlídali a mohli slavit vítězství v turnaji.

Góly: Weber 2x, Frček 2x, Hruška, Štarman, Červený

Sestava domažlických druháků:

Brankář: Sloup

Hráči: Kazda, Haas, Weber, Jelínek, Wolf, Červený, Štarman, Janů, Frček, Huška, Varta, Kaufner

4. HC Plzeň 1929

Domažlice v obou souběžně hraných turnajích předvedli, že i na malém městě se dá dobře pracovat s dětmi a ti se vyrovnají a předčí soupeře z oddílů, kde podmínky jsou úplně někde jinde něž v Domažlicích.  Poděkování patří nejenom hráčům za předvedené výkony,ale i rodičům za trpělivost a čas strávený na stadionu s dětmi v průběhu celé sezony. I rodiče předvedli, že mají skvělou partu a „fanouškovský kotel“ Domažlic byl slyšet i daleko od zimního stadionu. Děkujeme rodičům, kteří se podíleli na organizaci turnaje. Výkony domažlických hráčů jsou příslibem do budoucna těšíme se na další sezony našich hokejistů.

Těšíme se, že na začátku další sezony přivítáme i další zájemce o lední hokej a výkony našich prvních a druhých tříd jsou tou nejlepší pozvánkou. Nábor a jeho průběh můžete sledovat na internetové adrese www.hc.domazlice.cz