Ne 25.2.2018 (3.tř.) v Domažlicích (10:30 DO-RO, 11:30 RO-KT, 12:30 DO-KT)

Ne 25.2.2018 ("B") Příkosice - Domažlice B  15:00 (ZS Rokycany)

Ne 25.2.2018 (DO) Domažlice - Plzeň B 17:00

HC TJ Hot Pucks Sušice - HC Domažlice    2:1   (0:0; 2:0; 0:1)

Sestava:

Sedláček P., De Sousa M., Říha Š., Varga Z., Brož J., Špalek A., Nguyen Duc Trung (Honzík), Herlík L., Mašek F., Souček T., Havlovic K.

Branky: M. De Sousa

Hráči odjeli na turnaj v minimálním sestavě i přesto se pokusili zanechat dobrý dojem. Domácí tým nastoupil ve své nejsilnější sestavě a bylo zřejmé, že chce zvítězit. Začátek utkání v 8:00 hod. nebyl pro domažlický tým zcela optimální, neboť kluci byly na nohách již od 6 hod. což se zákonitě projevilo v úvodu utkání.

Domácí se snažili o tlak již v úvodu, což se jim do jisté míry dařilo. V 8. Min. měli domácí výhodu nájezdu, který domažlický gólman P. Sedláček kryl. V 10. min. měl výhodu nájezdu Š. Říha, ale jeho střela jen těsně minula tyč. Ve 12. min. měli domácí další výhodu nájezdu, ale P. Sedláček byl pozorný.

Ve druhé třetině byl domácí tým aktivnější a vytvořil si několik slibných šancí, které likvidoval domažlický brankář. Skóre se poprvé měnilo ve 20. min. kdy se k vyražené střele dostala domácí hráč a pohotovou dorážkou otevřel skóre zápasu 1:0. Domažlický tým se postupně rozehrával a začal si vytvářet slibné šance, které k jejich smůle neskončili brankou. Skóre se opět měnilo až ve 24. min., kdy rozhodčí velice přísně posoudil zákrok domažlického hráče jako nedovolený a domácí další výhodu nájezdu využili ke zvýšení na 2:0.

V závěrečné třetině domažlický tým zabral a vytvořil si několik vyložených šancí. Ve 27. min. Brož nastřelil pouze tyč. Ve 28. min. se po dalším útoku domažlického týmu střelecky prosadil M. De Sousa, jehož střelu domácí obránce tečoval a ta skončila za zády domácího brankáře 1:2. V samém závěru se domažlický tým dostal do tlaku a snažil o vyrovnání, ale to se již nepodařilo. Domácí těsné vítězství uhájili. Střely na branku: 12:13.

Nejlepším hráčem utkání za domažlický tým byl vyhodnocen kapitán týmu F. Mašek.

HC Domažlice – HC Tachov    2:0   (1:0; 0:0; 1:0)

Branky: Z. Varga Z., J. Brož

Domažlický tým šel do utkání po delší pauze s odhodláním vyhrát. Během úvodní třetiny si domácí tým vytvořil několik 100% šancí, které díky výborným zákrokům tachovského brankáře neskončily brankou. Skóre se měnilo až v 8. min., kdy A. Špalek přihrál rozjetému Z. Vargovi a ten po křídle ujel a sám proti brankáři do bekhendového blafáku nezaváhal 1:0. Hosté se do svých šancí dostávali jen výjimečně, ale domažlický gólman P. Sedláček byl vždy pozorný. Ve 12. min. měli hosté nájezd, který P. Sedláček kryl svou lapačkou.

Ve druhé třetině se nekonalo žádné velké překvapení. Domácí měli opět několik výborných střeleckých příležitostí, které nedokázaly proměnit. Na výborném gólmanovi střelecky ztroskotaly M. De Sousa, Š. Říha, Z.Varga, Souček T., Brož J. Tachovský tým se do svých šancí dostával jen z ojedinělých protiútoků, které byly zavčasu zastaveny.

Do závěrečné třetiny šli domácí s odhodláním přidat další branku a definitivně si pojistit vítězství. To se podařilo až ve 32. min. kdy se střelecky prosadil J. Brož a stanovil tak na konečných 2:0. Střely na branku 28:9. Nejlepším hráčem utkání byl vyhodnocen M. de Sousa.

HC Domažlice – IHC rejnoci Písek  1:6   (0:4, 0:0, 1:2)

Branky: Z. Varga

Ve svém posledním zápase se utkali domažličtí hráči s favoritem celého turnaje, který po veliké bitvě podlehl týmu Dívčí hokej.CZ 3:4. S tímto soupeřem se dosud domažlický tým nesetkal. V tomto utkání se hrálo o 3. místo.

Úvod zápasu byl opět pro domažlický tým rozhodující neboť po delší pauze a obědě se nedostali hráči do tempa a hosté trestali každé zaváhání. V první třetině si hosté vytvořili dostatek příležitostí ke skórování, ale domažlický gólman svůj tým držel. Skóre se měnilo až v 8. min. když na střelu do šibenice nedosáhl. Během následujících dvou minut se opět hosté prosadili po přesných střelách a vedli 3:0. V samém závěru první třetiny ještě písecký tým zvýšil na 4:0 a zdálo se, že je definitivně rozhodnuto.

Ve druhé třetině se domácí zvedli, začali lépe bruslit a napadat soupeře v jeho obranném pásmu, což píseckému týmu poněkud komplikovalo jejich rozehrávku. Hra se opticky vyrovnávala. Domácí se postupně dostávali do několika vyložených šancí, ale vstřelit branku nedokázali.

V závěrečné třetině měli domácí nájezd ve 28. min., ale T. Souček neuspěl. Ve 32. min. byl faulován Š. Říha, ale z důvodu otřesu jel nájezd Z.Varga, jenž uspěl se svým forhendovým  blafákem 1:4. Ve 34. min. hosté zvýšili na 5:1 opět po velmi vydařené střele. Domácí se rovněž dostali do několika tutovek, ale jejich střely jen těsně minuly píseckou branku nebo končily v lapačce pozorného brankáře. Poslední branku utkání vstřelili hosté v poslední minutě z rychlého protiútoku a přesném zakončení nad beton k tyči 6:1. Střely na branku 17: 24. Nejlepším hráčem utkání byl vyhodnocen Š. Říha.

Dovednostní soutěže:

Nájezdy na nejlepšího gólmana z HC Tachov celkové 3. místo obsadil M. De Sousa ze 12 vybraných. Nejrychlejší bruslař – 1. místo obsadil M. De Sousa ze 12 vybraných.

Domažlický tým obsadil celkové čtvrté místo. Vzhledem k okolnostem lze turnaj hodnotit pozitivně. Jde především o herní projev týmu, který byl na slušné úrovni. Pro zúčastněné hráče byl tento turnaj rovněž přínosem, neboť se utkali i s týmy se kterými jsme dosud nehráli.

Trenéři: J. Pavlásek, T.Varga, D. Sekerák