14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Turnaj 3. tříd v Tachově So 3.3.2012

Z důvodu malého počtu hráčů se jelo na turnaj pouze s jedním týmem, neboť hráči 2. třídy, kteří doplňují naše třeťáky pořádali v neděli vlastní turnaj.

HC Karlovy Vary - HC Domažlice  4:7  (2:2; 0:2; 2:3)

Sestava:

Varga Z., Decker L., Mašek F., Říha Š., Špalek A., Herlík L., Holomoj V., Smazal D., Nguyen Duc Trung (Honzík), Ledvina K., Souček T.

Branky: Říha Š. – 4, Herlík L., Souček T., Smazal D.

Začátek zápasu byl velmi vlažný přesto, že trenér na tuto problematiku upozorňoval ještě před začátkem. Domácí se ujali vedení v 1. min. z dorážky 1:0. Ve 4. min. měli domácí výhodu nájezdu, který domažlický gólman Z.Varga kryl betonem.V 5. min. měli výhodu nájezdu domažličtí. Š. Říha předvedl bravurně provedený blafák 1:1. Domácí se opět dostali do vedení v 11. min. přesnou střelou pod víko 2:1. ve 12. min. však bylo opět srovnáno po pěkné akci. Herlík vysunul po křídle A. Špalka ten nahrál zcela volnému Š. Říhovi a ten křížem ke vzdálenější tyči vyrovnal 2:2. Střely na branku 11:6.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté z Domažlic. Začali více bruslit a v 17. min. se dostali do vedení díky přesné střele L. Herlíka 3:2. Ve 20. min. hosté zvýšili na 4:2 pěknou střelou, když L. Herlík narazil najíždějícímu Š. Říhovi a ten z první vymetl horní růžek domácí branky. Ve 22. min. měli domácí výhodu nájezdu, ale domažlický Z.Varga chytil střelu do lapačky. Ve 23. min. měli domácí další výhodu nájezdu a domažlický strážce branky opět čaroval na brankové čáře, když dobře provedený blafák do strany chytil roztažen v rozštěpu do lapačky.

Do závěrečné třetiny hosté vtrhli jako uragán a ve 25. min. hned zvýšili na 5:2. pak si vytvářeli celou řadu 100% příležitostí ke skórování, ale spousta střel končila na masce karlovarského gólmana. Nevyužití mnoha příležitostí se málem vymstilo. Za tohoto stavu hosté značně polevili a domácí snížili ve 30. min. na 3:5. Ve 33. min. domácí snížili na rozdíl jedné branky 4:5. Domažlický tým se vzchopil a na poslední dvě minuty zápasu předvedl obrovské nasazení. Hráči začali výborně napadat, zpřesnili přihrávky a zrychlili pohyb. Ve 34. min.zvýšil po pěkné narážečce Říha na 6:4 a ve 35. min. vstřelil další branku D. Smazal 7:4 pro domažlický tým. V samotném závěru se ještě mohl prosadit V. Holomoj, který nastřelil pouze tyč.

Kluci zvládli zápas dotáhnout do vítězného konce. Začátek byl příliš laxní, který dostal soupeře do vedení. V závěrečné třetině za stavu 5:2 hráči znatelně polevili a soupeř se dostal až na rozdíl jediné branky. V závěru pak kluci zabraly a přidali další branky.

HC Mariánské Lázně - HC Domažlice    0:16   (0:7; 0:5; 0:4)

Branky: Smazal D. – 5, Souček T. – 4, Špalek A. – 2, Holomoj V. – 2, Říha Š. – 2, Herlík L.

Domažlický tým v tomto zápase svého soupeře přestřílel v poměru 50:11. Zápas byl víceméně jednoznačnou záležitostí domažlického týmu. Hostující hráči měli ve všech oblastech navrch. Byli bruslařsky aktivnější, napadali soupeře v rozehrávce, přihrávali si a snažili se o kombinační akce, které často končili vstřelením branky.

HC Stadion Cheb  - HC Domažlice    4:6   (1:3; 1:1; 2:2)

Branky: Decker L. – 2, Říha Š., Herlík L., Souček T.,  Holomoj V.

V tomto zápase na sebe narazili dva  vyrovnané týmy, které aktivně bruslili a prosazovali se i střelecky.

Ve 4. min. měli hosté výhodu nájezdu, ale L. Decker se svou střelou do betonu neuspěl. V 7. min. se domácí ujali vedení po střele zablokované hokejkou 1:0. V 8. min. bylo vyrovnáno, když domažlický Š. Říha využil svého nájezdu a přesnou střelou pod víko srovnal na 1:1. V 9. min. dostal hosty do vedení L. Herlík po pěkné přihrávce V. Holomoje 2:1. V 10. min. zvýšil domažlický L. Decker po parádní akci na jeden dotek střelou pod víko na 3:1. V 11. min. měl tým Chebu výhodu nájezdu, který zmařil svým vynikajícím zákrokem domažlický gólman Z. Varga svou pohotovou lapačkou. V závěru první třetiny se mohl prosadit A. Špalek, ale jeho střela skončila pouze na tyči. Střely na branku 6:11.

Do druhé třetiny nastoupily oba týmy s velkým nasazením. Všichni hráči se snažili bruslit a být v neustálém pohybu. Hrálo se nahoru dolů. Oba týmy se snažili napadat rozehrávku svého soupeře. Hrál se rychlý a důrazný hokej. V 17. min. měl další výhodu nájezdu hostující Š. Říha, ale kotouč mu v poslední chvíli na hrubém ledě sklouzl a jeho střela skončila na rameni chebského gólmana. V 18. min. domácí snížili, když první střelu brankář hostí nejprve vyrazil, avšak na pohotovou dorážku nedosáhl 2:3. Ve 23. min. hosté zvýšili po pěkné akci zakončené přesnou střelou T. Součka k tyči 4:2. Střely na branku 11:16.

V závěrečné třetině ve 26. min. měli domácí výhodu nájezdu, který opět zlikvidoval svým betonem domažlický gólman Z.Varga. Ve 29. min. předvedli domažličtí hráči jednu z učebnicových akcí, když F. Mašek zatáhl kotouč do rohu u chebské branky, přihrál zpět na T. Součka, ten z první posunul na volného L. Deckera, stojícího u vzdálenější tyče chebské branky a on střelou z první přizvedl pod víko a zvýšil na 5:2. Zdálo se, že je definitivně rozhodnuto. Bohužel se opakovala situace z prvního zápasu. Domažlický tým si vytvořil několik 100% šancí ke skórování, ale někdy doslova minul odkrytou branku. Zákonitě přišel trest v podobě inkasované branky. Ve 31. min. domácí snížili po střele, kterou domažlický gólman zahlédl na poslední chvíli, stačil ji pouze přizvednout, avšak od břevna se odrazila do branky 3:5. Ve 35. min. měli domácí výhodu nájezdu. Tento nájezd jel jiný hráč něž, který byl faulován J. Nicméně chebský exekutor provedl nájezd bravurním blafákem pod víko 4:5. Ve 35. min. měli domácí hráči další výhodu nájezdu, ale tentokrát se domažlický brankář Z.Varga opět překonal. Dobře provedený blafák na bekhend kryl rozštěpem a pak kotouč směřující do horní části branky chytil do lapačky. V téže min. projel po pravém křídle L. Decker a nahrál zcela volně najíždějícímu T. Součkovi, ale jeho střela z první jen těsně minula poodkrytou branku. Ve 36. min. definitivní pojistku domažlického týmu přidal V. Holomoj po další pěkné akci, kdy L. Hertlík přihrál z rohu D. Smazalovi, ten ihned přihrál volnému V. Holomojovi a ten rychlou střelou z první stanovil na konečných 6:4 ve prospěch domažlického týmu. Střely na branku 12:12. Celkem 29:39.

Oba týmy předváděly rychlý, kombinační a důrazný hokej se šancemi na obou stranách. Domažličtí hráči předvedli velmi dobrý kolektivní výkon. Škoda, že se nepodařilo za stavu 5:2 přidat další zlomovou branku, mohl by se zápas dohrát v klidnějším tempu. Na druhou stranu nutno říci, že je dobré, že zápas získal zajímavý náboj a napětí. Kluci v rozmezí 30.-34. min. evidentně polevili a mysleli si, že mají dostatečný náskok. Opak byl pravdou. Hráči Chebu dali kontaktní branku, která je vzpružila. Další rána přišla v podobě proměněného nájezdu, kdy se soupeř dostal na rozdíl jediné branky. Díky vynikajícím zákrokům gólmana Z.Vargy, který svůj tým doslova podržel v rozhodujících momentech a kluci si konečně uvědomili, že musejí zabrat. Dostali do sebe další energetický impulz, který je nastartoval a do posledních dvou minut vlétli jako uragán. Závěr zápasu byl zcela v režii domažlického týmu. Kluci především ukázali, že když jde do tuhého, tak umí všichni zabrat a táhnout za jeden provaz. Zápas velmi dobře řídil rozhodčí F. Daněk.

Trenér: T. Varga