Ne 25.2.2018 (3.tř.) v Domažlicích (10:30 DO-RO, 11:30 RO-KT, 12:30 DO-KT)

Ne 25.2.2018 ("B") Příkosice - Domažlice B  15:00 (ZS Rokycany)

Ne 25.2.2018 (DO) Domažlice - Plzeň B 17:00

Turnaj 3.tříd v Domažlicích Ne 20.11.2011

HC Domažlice  - HC Klatovy 5:5 (0:4; 4:1; 1:0)    (Pravá str.)

Červení: Decker L., Holomoj V., Smazal D.

Zelení:   Říha Š., Mašek F., Honzík

Modří:   Špalek A., Ledvina K., Herlík L.

Branky:  Říha Š. – 2, Smazal D., Špalek A.,  Holomoj V.

Domácí hráči zcela zaspali úvod zápasu a po první třetině prohrávali 0:4.

Ve druhé třetině se hra zcela otočila. Domácí tým měl jednoznačně navrch a dokázal smazat čtyřbrankové manko. Ve 24. min. se hosté přeci jen ujali znovu vedení po hrubé chybě domácích 5:4.

V poslední třetině domácí tým svého soupeře zcela přehrával, ale vyrovnávací branka padla až ve 33. min., kdy skóre bylo 5:5. Domácí ještě vystupňovali tlak na soupeře, ale v brance nemohli překonat vynikajícího klatovského gólmana. V samém závěru zápasu mohl strhnout vítězství na stranu domácích Š. Říha, který se řítil sám na branku, objel brankáře, ale jeho střela těsně minula levý horní roh klatovské branky.

HC Domažlice  - HC KLatovy  7:2 (2:0; 1:2; 4:0)     (Levá str.)

Sestava: Brankář:  Dominátor

Červení:  Červený Š., Císler M., Hůrka O.

Zelení:     Hruška D., Wolf S., Kobes D.

Modří:     Varta J., Štarman O., Jelínek T.

Žlutí:        Haas M., Šmerda D., Kazda M.

Branky: Hůrka O.-3, Hruška D. – 4

Domácí tým si během úvodní třetiny vytvořil několik velmi slibných příležitostí ze kterých se mu podařilo vstřelit dvě branky.

Ve druhé třetině byl domácí tým rovněž bruslařsky lepší, ale nedařilo se mu v koncovce jak by si představoval. Brankově se dařilo klatovskému týmu, který po pěkných akcích dvakrát skóroval a snížil na 2:3.

V závěrečné třetině domácí hráči zabrali a svého soupeře již nepustili do vzložených šancí. Podařilo se vstřelit i další branky a celkem bez větších potíží měli domácí hráči závěr zápasu pod kontrolou.

HC Domažlice – HC Energie Karlovy Vary 12:4 (3:1; 5:3; 4:0)    (Pravá str.)

Branky:  Smazal D. – 3, Říha Š. – 3, Špalek A. – 3, Holomoj V. – 2, Honzík

Od začátku utkání byli domácí hráči lepší jak v bruslení, přihrávkách, napadání soupeře tak v proměňování vytvořených šancí. Průběh zápasu: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:4, 9:4, 10:4, 11:4, 12:4.

HC Domažlice - HC Energie Karlovy Vary 11:3 (6:0; 2:1; 3:2)      (Levá str.)

Žlutí:        Haas M., Šmerda D., Kazda M

Branky: Červený Š. – 4, Hruška D. – 2, Jelínek T. – 2, Varta J.,Wolf S., Šmerda D.

Od počátku do závěru zápasu byli domácí hráči lepší ve všech oblastech. Svoji převahu vyjádřili i brankově. O svém vítězství rozhodli již v úvodní třetině, kdy  po úvodních 12 min. vyhrávali již 6:0.

HC Domažlice – HC Plzeň 1929  7:5 (2:1; 4:1; 1:3)        (Pravá str.)

Branky: Holomoj V. – 3, Říha Š., Decker L., Ledvina K., Honzík

Hned od úvodního hvizdu rozhodčího bylo vidět, že proti sobě nastoupily neporažené týmy. Hrálo se s velikým nasazením na obou stranách. Všichni hráči naplno bruslili, odpovědně se snažili svého protivníka bránit a napadat jeho rozehrávku. Na branku se střílelo ze všech možných pozic. Na tribunách své svěřence povzbuzovaly davy horlivých rodičů a fanoušků. Utkání mělo téměř ligový nádech. Zápas byl velmi atraktivní i na pohled. Domácí se ujali vedení ve 4. min. po přesné střele V. Holomoje 1:0. V 7. min. zvýšil rovněž krásnou střelou pod víko L. Decker 2:0. V 8. min. se prosadili hosté a střelou do šibenice snížili na 1:2.

Ve druhé třetině domácí tým působil o něco hokejovějším dojmem zejména s přesnými přihrávkami na najíždějícího hráče. Ve 13. min. se prosadil po Deckerově narážečce V. Holomoj a zvýšil na 3:1. Ve 14. min. Plzeň snížila rovněž po velmi pohledné akci zakončené přesnou střelou nad betony domácího brankáře 2:3. V 16. min. měl výhodu nájezdu domácí K. Ledvina, který svého soka přelstil bekhendovou střelou ke vzdálenější tyči a bylo to 4:2. V 17. min. se po velmi pěkné kombinační akci prosadil V. Holomoj a domácí vedli 5:2. ve 21. min. po střele Š. Říhy plzeňský gólman puk pouze vyrazil, ale na Honzíkovu dorážku již nestihl reagovat 6:2.

V závěrečné třetině domácí tým nezvládl rychlý nástup plzeňského týmu a inkasoval během jednoho střídaní dvě velmi laciné branky z dorážek na které velmi dobře chytající domažlický brankář Z. Varga neměl šanci reagovat. Skóre ukazovalo 6:4 ve prospěch domácích. Ve 30. min. měli hosté výhodu nájezdu, avšak domácí gólman  vystihl blafák a betonem jej kryl. Ve 33. min. se po pravém křídle prodral Š. Říha a střelou pod víko zvýšil na 7:4. V téže minutě hosté dokázali odpovědět rovněž po přesně zakončeném protiútoku 5:7. Ve 35. min. měli hosté výhodu nájezdu, ale ochránce domažlické svatyně opět perlil, když střelu mířící do šibenice ukořistila jeho lapačka. V závěru zápasu si oba týmy vytvořili několik šancí, ale oba brankáři své týmy podrželi.

Domácí tým předvedl jeden z nejlepších výkonů v této sezóně před vlastním publikem a zaslouženě zvítězil. Za tento výkon patří všem hráčům veliká pochvala a poděkování za bojovnost a nasazení. Po skončení zápasu se v restauraci na zimáku pilo tradiční „Vítězné šampáňo“.

HC Domažlice – HC Plzeň 1929  3:8 (1:3; 1:2; 1:3)   (Levá str.)

Branky: Varta J. – 2, Červený Š.

Po většinu zápasu byl soupeř v některých fázích hokejovější a především se mu dařilo střelecky. Domácí tým především podržel gólman, který svými zákroky nemalou měrou přispěl k solidnímu výsledku. Nutno podotknout, že proti silnému soupeři nastoupili ročníkově mladší hráči a přesto se svého soupeře nezalekli a dokázali s ním dlouho držet krok.

Hosté se ujali vedení ve 2. min. 1:0. Ve 3. min. vyrovnal J. Varta na 1:1. V 5. min. vedli hosté 2:1.  V 6. min. se opět prosadili hosté 3:1.

Ve druhé třetině se domácí zlepšili, ale dlouho se jim nepodařilo brankově prosadit.  V 15. min. hosté zvýšili na 4:1. Ve 23. min. snižoval  opět J. Varta 2:4. V závěru druhé třetiny ve 24. min. se znovu prosadili hosté a vedli 5:2.

V závěrečné třetině se žádné veliké drama nekonalo. Domácím začali docházet síly a hosté, kteří byli lépe fyzicky vybaveni ve 29. min. zvýšili na 6:2. Ve 30. min. se domácí přeci jen prosadili a po střele Š. Červeného to bylo 3:6. Ve 35. a 36. min. se ještě brankově prosadili hosté a zápas skončil vítězstvím plzeňského týmu 8:3.

Domácí hráči se silného soupeře nezalekli a předvedli velmi dobrý výkon. Nutno pochválit i domácího brankáře, který se často vyznamenával proti střelám soupeře.