21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Turnaj 2. tříd v Plzni 29.10.2011

2. místo na turnaji v Plzni druhých tříd

V pátek 28. Října změřili své hokejové dovednosti malí hokejisté druhých tříd klubu HC Domažlice v Plzni. Malí hokejisté se účastnili turnaje druhých tříd, který pořádal klub HC Plzeň 1929 v malé hale zimního stadionu ČEZ Arény. Turnaje se účastnilo 6 týmů: HC Domažlice, HC Klatovy, DDM Rokycany, Meteor Třemošná, HC Plzeň 1929 M, HC Plzeň 1929 B. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin kdy hokejisté Domažlic hráli ve skupině společně s HC Plzeň 1929 B a HC Klatovy. Hrací doba byla 3x12 minut hrubého času s letmým střídáním po cca 1 minutě. První zápas sehrál Domažlický tým s Klatovy. Malí hokejisté byli na zápas natěšení a hned v první třetině se ujali vedení. Díky tomu, že Domažličtí více bruslili byli aktivnější, tak měli více ze hry a postupně přidávali gól za gólem. Až na občasné výpady hráčů Klatov, které jistil Domažlický gólman, se více prosazovali „zelené“ pumy. Konečné skóre se zastavilo na 6:1 pro Domažlice kdy se v zápase postupně trefili: Toupal J.2x, Mazanec A. 3x, Červený Š.

Druhý zápas sehráli Domažličtí s týmem HC Plzeň 1929 B. Na led naskočili hned po úpravě ledu. Úvod zápasu byl mnohem napínavější než utkání s Klatovy. Domažlické pumy museli neustále dotahovat skóre soupeře. V druhé půlce zápasu se však situace otočila a poté, co Domažlice vyrovnali hru na 3:3 začali být více aktivnější, což vedlo k vítězství a konečnému skóre 6:3 pro Domažlice. V zápase se postupně trefili: Šmerda D. 2x, Mazenec A., Toupal J., Wolf S., Jelínek T.

Vítězství obou zápasů ve skupině znamenalo postup do finále. Ve finále čekal Domažlické pumy soupeř Meteor Třemošná. Finálový zápas se odehrál na ledové ploše  v pozornosti všech zúčastněných týmů a každý čekal jak to dopadne. Na led nastoupili malé Domažlické pumy proti Třemošné s touhou po vítězství, ale hned při rozbruslení bylo zřejmé, že to bude těžké, protože budou muset měřit síly s hráči někdy až o hlavu většími. Do úvodu zápasu nastoupili Domažlice velice dobře a ujali se vedení. Zanedlouho však tým třemošné vyrovnal. Domažlickým pumám se vedlo držet velice vyrovnaný zápas do půlky utkání, poté se však začali více uplatňovat větší hráči týmu Třemošné, dostávali se často sami až před brankáře a obrátili skóre na svojí stranu. Ve třetí třetině přidával tým Třemošné jeden gól za druhým a konečné skóre se zastavilo na 17:3 pro Třemošnou. Za Domažlické pumy se postupně trefili: Hůrka O. 2x, Weber D.

Výsledek finálového utkání znamenal pro tým Domažlic celkové druhé konečné místo v turnaji a hokejisté Domažlic můžou být spokojeni s velmi dobrým výkonem a pěkným hokejem.